захищаємо
Розточчя

ТРАНСКОРДОННИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР

Хто ми є?

Транскордонний екологічний інформаційний центр – це проект, який реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ у рамках програми Польської допомоги розвитку, спрямований на захист природного середовища Розточчя.

Ми дбаємо про отримання та обробку повідомлень про екологічні загрози та пересилання їх у відповідні установи.

Транскордонний екологічний інформаційний центр створено Асоціацією органів місцевого самоврядування Єврорегіон Розточчя спільно з партнером Асоціації органів місцевого самоврядування Єврорегіон Розточчя Україна, яка реалізує проект під назвою «Єврорегіон Розточчя як приклад передового досвіду охорони природи спадщина». Проект співфінансується в рамках програми польської співпраці з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Основними припущеннями проекту є просування відновлюваних джерел енергії, екологічних транспортних засобів та розробка планів запобігання та управління природними та технологічними ризиками, а також представлення переваг співпраці між місцевими та міжнародними органами влади.

Цей проект є відповіддю на встановлені соціальні потреби на основі аналізу умов в Україні. Метою проекту є трансформація рішень до економіки з нульовими викидами, що може надихнути органи місцевого самоврядування в Україні.

Одним із методів є переробка, тобто переробка відходів. Його мета – зменшити споживання природних ресурсів та зменшити кількість відходів. Весь метод переробки полягає в тому, що використана сировина може бути використана повторно. Тому в побуті так важливо розділяти відходи на відповідні фракції.

Ще одним способом захисту навколишнього середовища є використання відновлюваних джерел енергії. Електрика, вироблена завдяки фотоелектричним панелям, повністю екологічна. Крім того, надлишок енергії може бути використаний іншими одержувачами.

Зменшення використання води також сприяє довкіллю. Ресурси прісної води дуже обмежені (лише 3% усієї води на землі). Тому варто подбати про герметичність побутового водопостачання, використовувати дощову воду для зрошення рослин, або перекриваючи кран, коли, наприклад, чистиш зуби.

Шкідливі речовини надходять як з хімічної промисловості, так і з вихлопних газів автомобілів. Це призводить до захворювань серця і органів дихання, а також зниження якості посівів і зниження врожайності.

Забруднення води

Через неналежний метод очищення стічних вод у водойми потрапляють різні речовини, наприклад, добрива, що використовуються в сільському господарстві, або викиди вихлопних газів наземним і водним транспортом.

Кислотний дощ

Наслідком цієї загрози є зниження якості ґрунтів і лісів. Для людей кислотні дощі можуть викликати захворювання органів дихання, а для міської забудови – фактор, що руйнує фасади пам’ятників.

Парниковий ефект

У просторіччі цей ефект називають глобальним потеплінням. Парникові гази викликають підвищення глобальної температури, що призводить до стихійних лих, таких як урагани, торнадо та повені. На жаль, коли місце знаходиться далеко від водойм, це також викликає посуху.

Деградація ґрунту

На цю загрозу впливають забруднення повітря, кислотні дощі та використання штучних добрив. Рослини, вирощені на забруднених грунтах, часто містять токсичні речовини, які можуть викликати харчове отруєння.

0

Зони суворої охорони

0

Ландшафтні парки

0

Вимираючий вид

Проект співфінансується польською кооперацією розвитку Міністерства справ

Закордонна Польща.